Filmy Kung Fu Wing Tsun

Najlepsze Filmy Kung Fu przedstawiające sztukę walki Wing Tsun

Chciałeś obejrzeć filmy kung fu, w których ukazano sztukę walki Wing Tsun? Poniżej lista najlepszych filmów o wing tsun kung fu.Filmy Kung Fu

Narodziny Legendy: Ip Man – rok produkcji to 2010, a czas trwania wynosi 100 minut.

Początek historii Wielkiego Mistrza Yip Mana. Pokazane lata młodzieńcze, trening z Chan Wah Shunem, a także poznanie sekretów wing tsun od Leung Bika. Jak to bywa w kinie, część historii jest mocno podkoloryzowana. Dla fragmentów zaawansowanego Wing Tsun, czyli Drewnianego Manekina, oraz broni bez wątpienia warto ten film obejrzeć.

Ip Man – rok produkcji to 2008, a czas trwania wynosi 106 minut.

Bardzo efektowne przedstawienia sztuki walki Wing Tsun, przez utalentowanego Donnie Yena. Jest to prawdopodobnie rola jego życia, sceny walk są realistyczne jak na standardy filmów kung fu. Ukazana prostota i niezwykła skuteczność technik wt na ulicę.

Ip Man 2 – rok produkcji to 2010, a czas trwania wynosi 108 minut.

Tym razem Mistrz Yip Man nie walczy tylko z rodzimymi przedstawicielami kung fu, czy z japońskim karate, ale z zachodnim boksem. Warto zobaczyć, czy kung fu ma szansę w starciu na ringu? Można wyciągnąć refleksję, czy tak wygląda walka na ulicy? Jak zwykle świetna rola Donnie Yena, czy Sammo Hunga.

Ip Man 3 – rok produkcji to 2015, a czas trwania wynosi 105 minut.

Najnowsza część z serii filmów Ip Man z Donnie Yenem. Mistrz tym razem naucza samego Bruce Lee, a także stacza wyrównany pojedynek z Mikem Tysonem. Nie powiemy kto wygrał, należny obejrzeć ten film w domu 🙂 Świetnie ukazane elementy, takie jak chisao, czy walka bronią wing tsun.

Ip Man: Ostatnia Walka – rok produkcji to 2013, a czas trwania wynosi 100 minut.

Tym razem Mistrz Yip Man jest już w podeszłym wieku. Nie jest tak dynamiczny, ale nadal udaje mu się pokonać napotkanym wrogów. Całkiem nieźle ukazane relacje między uczniem, a Sifu. Dobra rola aktora wcielającego się w Yip Mana, ale przesadzono z jego wzrostem – jest tutaj zdecydowanie za wysoki i dobrze zbudowany.

Wing Chun – rok produkcji to 1994, a czas trwania wynosi 96 minut.

Ukazana historia pięknej Yim Wing Tsun. W jej roli wystąpiła słynna Michelle Yeoh, która jest sławna z takich filmów jak, “Jutro nie umiera nigdy”, czy “Przyczajony Tygrys, ukryty Smok”.

Syn marnotrawny (ang. The Prodigal Son) – rok produkcji to 1981, a czas trwania wynosi 100 minut.

Historia Wing Tsun bez Mistrza Leung Jana byłaby na pewno mniej barwna. Jest to ukazane w tym filmie, gdzie krnąbrny, ale bez wątpienia utalentowany Lueng Jan poznaje tajniki Wing Tsun. Wkrótce staje się królem Wing Tsun, gdyż pozostaje niepokonany przez całe swoje życia. Świetna rola Yuen Biao, czy Sammo Hunga w roli Wong Wah Bo. Polecamy z całego serca ten klasyczny film kung fu.

Warriors Two – rok produkcji to 1978, a czas trwania wynosi 95 minut.

Leung Jan w tym filmie jest już starszy, ale nadal daje lekcje wing tsun napotkanym mistrzom innych styli kung fu.

Oprócz powyższych filmów kung fu o systemie Wing Tsun, są jeszcze inne, które nie opowiadają historii mistrza Yip Mana, czy innych mistrzów, ale zawierają parę aspektów, elementów treningowych tej sztuki walki.
– Bruce Lee w filmie Wejście Smoka

– Jackie Chan w filmie Draka w Bronksie

– Robert Downey Jr w filmie Sherlock Holmes

– Robert Downey Jr w filmie Iron Man 3

– Uma Thurman w filmie Kill Bill 2

– Nicolas Cage w filmie Ostatnie Zlecenie (Bangkok Dangerous)

Filmy kung fu to jednak tylko obraz i dźwięk, a nie musisz się do tego ograniczać. Wystarczy przyjść na próbny, bezpłatny trening i samemu spróbować poznać tą fascynującą sztukę walki – zapisy odbywają na stronie głównej (kliknij tutaj).