Najczęściej Zadawane Pytania

AKADEMIA KUNG FU WING TSUN – Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zacząć treningi w późniejszym wieku? Czy muszę posiadać określone cechy, aby trenować kung fu?

Wing Tsun Kung Fu nie zawiera elementów akrobatycznych, więc nie musisz mieć jakiś określonych cech fizycznych. Dodatkowo z wiekiem mógłbyś stracić rozciągnięcie, czy kondycję i co wtedy? Na szczęście w Wing Tsun cały czas idziesz do przodu – jest to sztuka walki na ulicę, a nie na ring. Atakujemy punkty witalne, wzmacniamy ciało poprzez trening z partnerem, a duże znaczenie ma zrozumienie wykonywanych technik. Dlatego ktoś mający 40-50 lat może być sporo lepszy w technikach od 20 latka.

Ile lat zajmie dojście do poziomu mistrzowskiego, umiejętności samoobrony na ulicy?

Już kilka miesięcy wystarczy, aby poznać podstawy samoobrony, ale prawdziwa umiejętność samoobrony przyjdzie dopiero po kilku latach ciężkich treningów. Natomiast stopień mistrzowski można osiągnąć już po kilku latach nauki, gdyż treningi w grupie nie skupiają się na robieniu pompek, bieganiu, rozciąganiu, ale głównie ćwiczymy z partnerem techniki walki i samoobrony, więc rozwój jest bardzo szybki.

Co trzeba zabrać na pierwszy trening?

Wystarczy zwykły strój sportowy – t-shirt, spodnie dresowe, obuwie np. tenisówki. Nie wymagamy zakupu oficjalnego stroju, ale koszt koszulki z logo Akademii nie jest wygórowany.

Jakie są koszty treningów, czy pierwszy trening jest bezpłatny, czy są zniżki?

Pierwszy trening jest bezpłatny, a po nim otrzymasz wszelkie informacje o kosztach nauki. Jeżeli chodzą dwie osoby z rodziny np. ojciec z synem opłata jest odpowiednio pomniejszona.

Czy są jakieś dodatkowe opłaty oprócz składki miesięcznej np. roczna składka na stowarzyszenie?

Obowiązuje tylko jedna opłata na miesiąc – nie ma żadnych dodatkowych składek na stowarzyszenie, certyfikaty sekcji chisao, prezenty dla sifu itd.

Czy są organizowane seminaria uczniowskie? Jakie są koszty stopni – dyplomów uczniowskich

Seminaria uczniowskie odbywają się 3-4 razy do roku, można zdawać na nich na kolejne stopnie uczniowskie. Koszt dyplomu – stopni jest dostosowany do rynku sztuk walki w Polsce, czyli praktycznie każdy może poznać tą piękną sztukę walki!