Samoobrona Dla Kobiet Warszawa

samoobrona-kobiet-warszawa-to-niezwykly-kurs-samoobrony-kobiet-w-Warszawie-300x168Samoobrona dla kobiet Warszawa to zajęcia systemu Wing Tsun Kung Fu. Poprzez regularne treningi ten kurs samoobrony dla kobiet powinien nauczyć Cię podstaw już po kilku miesiącach nauki. Na naszych treningach nie tracimy cennego czasu na forsowne rozgrzewki, skakanie, przysiady, pompki przez połowę czasu treningowego. Tego typu ćwiczenia ogólnosprawnościowe możesz wykonać z powodzeniem w domu, ale na ulicy kobieta nie powinna liczyć na swoje warunki fizyczne. Zazwyczaj będzie sporo słabsza oraz lżejsza od napastnika – zazwyczaj 30-100 kg różnicy. Należy więc skupić się na innym aspekcie treningu, a siłę i wytrzymałość budować poprzez trening aplikacji, cykli technik Wing Tsun Kung Fu z partnerem. To co naprawdę się liczy to refleks, element zaskoczenia, a przede wszystkim atakowanie witalnych punktów na ciele większego od Nas przeciwnika. Wiele sztuk walki polega na rozwijaniu dużych mięśni, czy robieniu kondycji na 12 rundowy pojedynek w ringu. Droga kung fu stylu wing tsun jest inna, bo zawsze możesz spotkać silniejszego, lepiej przygotowanego od siebie napastnika, a ataki uliczne będą inne niż te na ringu. Nie będzie też sędziego, który przerwał by pojedynek, więc samoobrona kobiet to nie jest łatwa sprawa. Przykro to mówić, ale w realnej walce ulicznej nikt nie gra fair, gdyż atakuje czułe punkty, łapie od tyłu, czy dusi. Na tego typu ataki potrzebne jest odpowiednie zaprogramowanie refleksu mięśni, dobra praca ciała, użycie praktycznie zawsze najprostszego rozwiązania bez robienia jakiejś długiej serii technik. Najważniejszą częścią treningu jest realizm technik, czyli myślenie osoby ćwiczącej, a nie tylko powtarzanie techniki, bo Sifu powiedział. Oczywiście odpowiednie wykonanie oznacza jednoczesne zrobienie na przykład odpowiedniego skrętu ciała, bioder, zejścia z linii, użycia pociągnięcia ręki napastnika i uderzenia w czuły punkt na jego ciele. Technik samoobrony nie musi być bardzo dużo na początek, ale należy wypracować odpowiednią pracę ciała. Poniżej możesz zobaczyć parę prostych technik samoobrony dla kobiet w wykonaniu stopni mistrzowskich Wing Tsun Kung-Fu. Film ten możesz również odtworzyć pod tym linkiem.

Bardzo jest w tym pomocne poznanie pierwszej formy systemu WT, czyli Siu Nim Tau – mała idea. Pozwala ona na traktowanie swojego ciała jako całości, gdzie techniki są skoordynowane z ruchem ciała, a nie tylko pracują same ręce. Po jakimś czasie efektywność technik samoobrony dla kobiet znacznie wzrasta, a za tym idzie satysfakcja z treningów kung-fu.

Jakie są przyczyny podjęcia kursu samoobrony dla kobiet?

Każdy tego typu kurs samoobrony dla kobiet pozwala poczuć się dużo bezpieczniej w ciemnej uliczce o północy. Zazwyczaj ludzie zapisujący się na tego typu zajęcia czują się bezradni, czy czują lęk w sytuacji zagrożenia. Chcą oni, co nie powinno dziwić stać się sami bronią, która przekształci zwykłą osobę w wojownika kung fu. Dlatego też trening jest nastawiony na realizm, a czas poświęcony jest tylko na ten cel, a nie na zrobienia z kogoś atlety o dużych mięśniach.
samoobrona dla kobiet warszawaTrzeba pamiętać, że wybór sztuk walki, które reklamują się jako skuteczna samoobrona dla kobiet jest spora. Niestety należy zdawać sobie sprawę, że nie każda metoda walki jest skuteczna w realnym starciu ulicznym. Bardzo często zdarzało się że mistrz wschodnich sztuk walki został pokonany przez napastnika z doświadczeniem walki ulicznej. Po prostu ulica weryfikuje, co jest dobre na treningu, a co na ulicy, gdzie partner nie da Ci ręki, złapie z całej siły, czy zachowa się niekonwencjonalnie. Należy, więc daną sztukę walki trenować realnie. To znaczy nie stać w miejscu licząc na obronę kilku ataków na głowę, ale raczej schodzić z linii ataku, izolować przeciwnika ograniczając jego możliwości kontrataku. Natomiast jeżeli dla kogoś realizm nie jest najważniejszy, ale zdobywanie punktów na ringu i zdobywanie medali, to kurs samoobrona dla kobiet warszawa nie jest dla niego. Sztuka walki Wing Tsun Kung Fu to proste, skuteczne rozwiązania, które weryfikuje życie, dlatego dostosowujemy się do zmiany przeciwnika.
Czy jest sam termin samoobrona dla przeciętnej osoby? Oznacza ona zazwyczaj ochronę samego siebie, ale również swojej rodziny, najbliższych, słabszych, czy też dóbr materialnych. Dla kogoś z kręgu prawniczego, będą to jakieś ustawy, czy paragrafy, czyli ogólnie mówiąc zbiór przepisów. Dla zwykłego śmiertelnika ciężko jest zorientować się w ciągłej zmianie tych określonych przepisów. Dobrą informacją jest natomiast to, że w Polsce zmiany idą w kierunku ochrony ofiar, a nie pobitego napastnika. Jednakże jeżeli ktoś może zabić twoją rodzinę, lepiej jest zazwyczaj wyeliminować zagrożenie i zastanawiać się później, czy przekroczyło się obronę konieczną, niż skończyć na cmentarzu. Oczywiście trzeba dostosować środki do zagrożenia, dlatego dopiero ktoś uzbrojony w nóż, czy inną broń ostrą wymaga szybkiego wyeliminowania zagrożenia, a gdzie indziej należy zachować dużą rozwagę.

Jakie są często spotykane sytuacje zagrożenia, czyli ataki na ulicy?

– Do często spotykanych ataków ulicznych bez wątpienia, należą: próby rzutu, sprowadzenia do parteru, kopnięcia, czy uderzenia, a także złapania za ręce, próby duszenia, złapania za pas od tyłu, próba wyrwania torebki i inne.
– Jak opanować poczucie strachu, czy zapobiegać rozwoju sytuacji konfliktowej
– Mowa ciała napastnika, jak rozpoznać początek sytuacji zarożenia ulicznego?
– Czy potrafisz obronić się z kimś kto ma nóż, czy inną broń na przykład bejsbol, czy zbita butelka?
– Czy potrafisz obronić się z wieloma przeciwnikami, którzy zaatakują w tej samej chwili?
– Co to znaczy przekroczyć obronę konieczną, czy zastanowiłeś się jak twoja samoobrona wygląda w oczach osoby trzeciej i przed sądem? Pamiętaj, że musisz wyglądać na osobę zaatakowaną, a nie na napastnika.

Krótki przegląd technik samoobrona dla kobiet Warszawa

Kilka klasycznych technik samoobrony dla kobiet systemu Wing Tsun Kung-Fu nauczanych w naszej szkole znajdziesz poniżej:
1. Jeżeli ktoś złapię Cię za nadgarstki, a pamiętamy że jesteśmy słabsi on napastnika musimy zastosować pewną dźwignię poprzez łokieć. Następnie uderzamy w czuły punkt napastnika – gardło, co pozwala zniwelować warunki fizyczne i szybko zakończyć starcie.
kursy-samoobrony-dla-Pań-już-od-dzisiaj-w-Warszawie
2. Na duszenie dwoma rękami od przodu musimy użyć siły z całego ciała poprzez skręt ciała. Pozwala to także zniwelować zasięg miedzy napastnikiem, a nami. Atak idzie w czuły punkt napastnika, czyli oczy, co pozwala szybko zakończyć tą sytuację samoobrony.
szkola-samoobrona-kobiet-warszawa-technika-wing-tsun-na-duszenie
3. Jeżeli ktoś złapie nas i podniesie do góry, to oznacza że spóźniliśmy się w innym dystansie walki, po prostu zaspaliśmy. Nie oznacza to jednak przegranej z naszej strony, bo wystarczy zahaczyć się jedną nogą na samym początku ruchu, albo kopnąć kolanem w krocze napastnika. Z powodu bólu przeciwnik poluzuje uścisk, co pozwoli zrobić ostateczny atak kończący starcie.
samoobrona-warszawa-czy-kurs-samoobrony-kobiet-warszawa-to-skuteczne-techniki
Jest to tylko krótki zestaw technik wing tsun kung fu. Każdą z tych sytuacji zagrożenia można zakończyć trochę inaczej, stosując uderzenie pod innym kątem, czy atakując inny punkt witalny.
Na początku zalecamy trenować daną technikę bardzo powoli, ale płynnie. Po jakimś czasie przyjdzie szybkość, ale wykonanie kilku ruchów szybko, a potem zastanawianie się co dalej może mieć tragiczne skutki w realnej sytuacji ulicznej.