Sztuki Walki Warszawa – Grupa Wing Tsun Dla Dorosłych

Jeżeli zastanawiasz się czy będąc dorosłym można zacząć treningi w szkole Wing Tsun Sztuki Walki Warszawa to odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że tak gdyż WT Kung-Fu nie wymaga zrobienia szpagatu, super kondycji, czy jakiś predyspozycji fizycznych. Wiele sportów walki wymaga zbudowania dobrej fizyczności, ale siłowe rozwiązania nie sprawdzą się zazwyczaj na ulicy. W realnej sytuacji zagrożenia ulicznego zaatakuje nas ktoś większy i silniejszy, więc musimy obronić się wykorzystując inteligencję i spryt. Dlatego właśnie kobieta musi zejść z linii ataku i skupić się na atakowaniu punktów witalnych na ciele przeciwnika. Będąc dorosłym nie masz czasu na forsowny trening dla swoich stawów, gdyż żelazna kondycja przydaje się na 12 rund walki w ringu, ale nie na 10 sekundowy pojedynek uliczny. Ktoś kto waży 40-50 kilo nie ma szans przeciwko komuś cięższemu o 50 kilogramów. Dlatego właśnie trzeba zastosować prostotę w technikach Wing Tsun, czego nauczamy w szkole sztuki walki warszawa.
Dlaczego, więc tak popularne są obecnie zawody K1, MMA, czy UFC i czy nadają się na ulicę? Chińskie sztuki walki są bardzo skuteczne i efektywne, ale właśnie na ulicy, gdyż w stylach sportowych zazwyczaj nie trenuje się najczęstszych sytuacji samoobrony. Jeżeli zaatakuje Cię kilku napastników, lub ktoś ma nóż, wtedy nie możesz polegać na super kondycji i tak zwanej dobre stójce, czy parterze. To niestety nie wystarczy, a jak jest kilku napastnków to też nie możesz walczyć tak jak zwykle na ringu bokserskim. Na ulicy nie ma zasad, więc w klinczu równie dobrze ktoś wsadzi ci palce w oczy, kopnie kolanem w krocze, czy ugryzie. Regulaminy zasad na przykład UFC pokazują, co wolno, a co nie. Okazuje się, że to czego nie wolno jest najczęściej spotykane na ulicy, ale na szczęście również nauczane w szkole sztuki walki warszawa. Ataki w tak zwane punkty witalne na ciele większego przeciwnika to między innymi uderzenia w krocze, kostki, kolana, czy oczy. Walka uliczna nigdy nie trwa zbyt długa i nie chcemy jej przedłużać, gdyż nikt nam puktów nie naliczy, jak jest na ringu. Drugiej okazji może nie być, szczególnie jak jesteśmy mniejsi i słabsi od naszego oponenta. Oczywiście jeżeli chcesz zdobywać medale to sztuki walki do samoobrony ulicznej Ci tego nie zapewnią.

Co jest zabronione na ringach K1, UFC, MMA, a dozwolone podczas samoobrony ulicznej?

Lista jest dosyć spora i pozwala to uświadomić sobie, że sporty walki nie są podobne do sztuk walki na ulicę.
– Zabronione jest wsadzanie palców w oczy, co w realnej walce pozwala skutecznie obronić się na przykład w parterze.
– Nie możesz uderzać głową i przez to ignorujesz tego typu ataki w klinczu przez przeciwnika.
– Zabronione jest ciągnięcie za włosy, co często robią nawet dzieci, gdy bawią się ze sobą.
– Nie wolno gryźć przeciwnika, co niestety uczynił raz na ringu sam Mike Tyson.
– Wykręcanie palców, czyli tak zwanych małych stawów, co jest skuteczną obroną na przykład przed chwytami.
– Kopnięcia, czy uderzenia w krocze, co jest bardzo skuteczną techniką, którą wykona nawet dziecko.
– Uderzenia łokciem w tył głowy, czy kręgosłup, co przecież nie jest zabronione na ulicy i trzeba się tego spodziewać.
– Zabronione są ataki w gardło, czy tchawicę, co jest bardzo skuteczną techniką dla osoby słabszej fizycznie i pozwala szybko zakończyć starcie z kimś cięższym nawet i o 200 kilogramów.
– Uderzenie w obojczyk, a także drapanie twarzy, czy szczypanie, czego nikt na ringu się nie spodziewa.
– Zabronione jest uderzanie w nerki, czy kopanie leżącego przeciwnika – niestety na ulicy nikt nie gra fair play.
– W realnej walce możesz spaść ze schodów, potknąć się na nierównej nawierzchni, a na ringu po prostu zostać z niego wyrzuconym.
– Na ringu nikt nie używa zbyt obraźliwego języka, nie ma poczucia zastraszenia, czy plucia na drugą osobę, co może sie przecież wydarzyć podczas realnej walki ulicznej.
– Podczas starcia z zasadami jest przerwa co trzy minuty, ale w realnej walce nie ma sędziego, który ewentualnie przerwie pojedynek.
– Normlanie nie można uderzać po dzwonku, ale na ulicy nie ma wyczekiwania przerwy, ale możliwe ataki przeciwnika.
– Zabronione jest unikanie walki, ale jak ktoś ma nóż nie będziesz chciał się po prostu zbliżyć do niego, ale często uciekniesz z pola bitwy.
– Możliwość udziału kogoś z osób trzecich, ale jest to zupełnie normalne, że ktoś z kolegów napastnika zaatakuje Cię i to w tej samej chwili zagrożenia.
Szkoła Sztuki Walki Warszawa naucza realnego systemu Wing Tsun Kung-Fu i nauczysz się tutaj obrony na najczęściej spotykane ataki uliczne. To co jest niedozwolone na ringu jest jednocześnie podstawą ataków ulicznych, czy to z twojej strony, czy oponenta.